Четверг, 19.12.2024, 02:09
Приветствую Вас Гость | RSS

Голованівський лісгосп

Главная » 2017 » Январь » 30 » Допоможіть птахам взимку
12:25
Допоможіть птахам взимку

Триває зима. Все навкруги вкрите снігом. Завмерли трави, кущі і дерева. Під сніговим покривалом зачаїлися тваринні істоти, а наші друзі птахи по сніговому килиму мандрують в пошуках їжі. Птахи сильно страждають взимку від холоду і голоду. Крижаний вітер гуляє, носиться між будинками і деревами, забирається і під пух і пір'ячко. Не всидіти маленьким пташкам ні на землі, ні на гілці: все покрито снігом, холонуть лапки. Треба стрибати, літати, щоб як-небудь зігрітися. Ох, як важко їм це дається! Шукають вони, де б сховатися від холоду, від страшного зимового вітру.

Найгірше, коли після денної відлиги вдарить вночі мороз і відразу заморозить сніг зверху. Така крижана кірка на снігу дуже міцна, жорстка, слизька. Її не розбити ні слабкими лапками, ні дзьобом. Як птахам дістати під льодом їжу - травичку, зернятка? У кого немає сили пробити скло крижаної кірки, той звичайно ж голодує.

Врятувати птахів від голодної смерті, допомогти вижити у сильні морози можуть всі небайдужі дорослі та діти.

Кілька порад як врятувати птахів

В наших силах врятувати птахів від голодної смерті: розвісити годівнички і до весни підгодовувати їх.

Найлегше людині привабити птахів до садка, надаючи їм тимчасове або постійне „житло". Дуплянки для птахів можна придбати в спеціалізованому магазині або ж зробити їх самостійно. Наприклад, горихвістки-чорнушки віддають перевагу дуплянкам з відкритою стінкою. Інші птахи, наприклад, лазурівки, залюбки селяться в будиночках з невеликим отвором, в яких жерсть, що розташована на передній стінці, надійно захищає гніздо від проникнення дятлів. Великі дуплянки приваблять до вашого садка таких великих хижаків, якими є, наприклад, вухата сова або боривітер.

Птахів годувати легко, оскільки вони не потребують дорогих кормів. Якщо ви почали підгодовувати птахів, це необхідно робити протягом усієї зими, оскільки вони стають залежними від підгодівлі. Підвісні годівниці забезпечують птахам безпеку, тому їх із задоволенням відвідує багато хто з дрібних горобцеподібних. Горіхи всіх видів, родзинки, ягоди, свіжий кокос - це найкращі ласощі для більшості видів птахів. Багато видів люблять фрукти або живих комах. Необхідно подбати про наявність свіжої води, особливо якщо природні джерела замерзли. Можна наповнити плоску миску водою і поставити її на землю. Ставок у садку можна хоча б частково очистити від льоду. Допоможе також шматок дерева, що плаватиме по поверхні ставка: сівши на нього, птахи зможуть дістати до води.

Чим радять підгодувати птахів взимку фахівці

Для чорних дроздів, розсипте в годівниці просо, а для сойок і диких голубів, на годівниці розсипте кукурудзу, просо і арахіс.

Зябликам найкраще підійде годівниця у вигляді трубки, наповнена чорним насінням соняшника, або ж плоска годівниця з арахісом. Горобців необхідно годувати з плоских годівниць, наповнених просом, насінням соняшника, будяка, кукурудзою.

Пам'ятайте, що синиці воліють годівниці у формі трубки, також можуть харчуватися з плоских годівниць. Фахівці вважають, що синиці легко впораються і з твердою шкаралупою насіння кавуна, дині, гарбуза, кабачка. Це насіння потрібно промити теплою водою та висушити.

Жирне насіння соняшника можна також ввіткнути поряд з годівничкою. Якщо немає вівса та проса, птахів можна годувати вівсянкою та пшоном. Люблять птахи різноманітні сухофрукти та гриби. А ще більший сюрприз для птахів, якщо вони будуть червивими. Більшість відходів зі столу врятують життя не одному птаху: недоїдена каша, картопля, крихти білого хліба, ягоди з компоту, крихти сиру тощо. Потрібно пам'ятати, що чорний хліб набухає у зобиках птахів і може викликати їх загибель. Залюбки птахи будуть клювати і шматочки жиру, маргарину, сала. Потрібно тільки пам'ятати, що вони повинні бути несолоні, тому що сіль для птахів - отрута. Насіння соняшника (не смажене) дуже люблять снігурі та синиці, добре ледь-ледь розчавити насіння пляшкою чи качалкою. Коноплю люблять усі зерноїдні птахи. Овес - на виправдання своєї назви їдять вівсянки та ще чубаті жайворонки (посмітюхи) й польові горобці. Просо, пшоно - найулюбленіша їжа тих же вівсянок і жайворонків, крім того, просо їдять куріпки, синиці та горобці. Насіння дині не залишить байдужою жодну пташку. Горобина і бузина, зібрані в кетяги й розвішані на деревах - найліпший подарунок дроздам. Насіння ясеня (схожі на зв'язки ключів крилатки) - улюблений корм снігурів. Насіння бур'янів (лобода, кропива, лопух, кінський щавель) - це найдешевший і дуже корисний корм для зерноїдних птахів.

Як доповнення до годування птахів, ви можете також надати їм дрібний пісок. Придбати спеціальний дрібний пісок для птахів, або ж приготувати свій власний, перемоловши яєчну шкаралупу. У яєчній шкаралупі міститься кальцій, який необхідний птахам, щоб відкладати яйця навесні. Птахи ковтають дрібний пісок, який допомагає їм перетравлювати насіння і арахіс. Це особливо необхідно при підгодовуванні птахів у зимовий період, коли земля вкрита снігом, а тому у птахів немає доступу до піску. Саме через брак дрібного піску, багато птахів хворіють взимку. Диким птахам дуже сподобається, якщо ви змішайте дрібний пісок з їх безпосереднім кормом, що полегшить їм процес травлення.

Тож закликаємо всіх не байдужих! Допомагайте маленьким пернатим друзям взимку! Запрошуйте цих милих і кумедних пташок до себе в гості, щоб помилуватися ними та досита нагодувати їх у цей важкий зимовий період!

Просмотров: 825 | Добавил: Admin | Рейтинг: 0.0/0
Курс валют
Пошук
Прогноз погоди
Погода в Голованевске
Опитування
Оцените наш сайт
Всего ответов: 206
Статистика
WoodEx Rambler's Top100 Яндекс цитирования Все про Тендеры ! Урядова гаряча лінія