Четверг, 19.12.2024, 02:21
Приветствую Вас Гость | RSS

Голованівський лісгосп

Главная » 2017 » Февраль » 7 » На території Кіровоградської області виявлено африканську чуму
09:39
На території Кіровоградської області виявлено африканську чуму

Четвертого лютого на території Гурівської сільської ради Долинського району було знайдено труп дикого кабана. Завдяки оперативному реагуванню працівників державної лісової охорони та представників Держпродспоживслужби вже на ранок 6 лютого стали відомі результати лабораторного аналізу відібраного матеріалу загиблої тварини. Вони свідчать про те, що у тварини відсутня ДНК вірусу африканської чуми свиней. Шостого лютого за результатами проведених досліджень підтверджено захворювання свійських свиней на африканську чуму в приватній садибі села Грузьке Кіровоградського району. Єгерською службою спільно з представниками лісового господарства здійснюються посилені обстеження мисливських угідь району.

У зв’язку із напруженою ситуацією щодо АЧС та з метою недопущення розповсюдження вірусу лісова охорона ДП «Голованівський лісгосп» звертається до користувачів мисливських угідь та пересічних громадян з проханням бути пильними та вразі підозри на АЧС сповістити фахівця ветеринарної медицини, або державну лісову охорону. Краще перестрахуватись, аніж наразити на небезпеку всіх!

Що необхідно знати пересічному громадянину про африканську чуму свиней

- АЧС не становить небезпеки для людей.

- На АЧС хворіють лише дикі та свійські свині.

Симптоми захворювання. Клінічні ознаки африканської чуми у свиней на ранній стадії дуже схожі з симптомами інших захворювань. Спочатку температура тіла раптово підвищується до 42°С, з’являється задишка, посилюється спрага, зникає апетит. У свиней виникають напади блювоти, можна спостерігати параліч задніх кінцівок. Наступні симптоми, що спостерігаються у свиней, притаманні тільки африканської чуми: поява червоно-фіолетових плям на животі і внутрішній поверхні ніг, шиї, п’ятачку і хвості, у підстави вушок. Тривалість інкубаційного періоду АЧС залежить від стану тварини, тяжкості перебігу і може протікати блискавично (чим вона небезпечна), гостро, підгостро, дуже рідко хронічно.

Основний шлях передачі збудника – це безпосередній контакт тварин між собою та перенос збудника від хворої до здорової тварини через посередника, в ролі якого найчастіше виступає людина, що випадково забруднилась виділеннями хворої тварини та мала контакт зі здоровою, а також - предмети догляду, інвентар, взуття та одяг, транспортні засоби та корми, в тому числі й харчові відходи.

Виявивши хвору тварину чи труп свині в природному середовищі необхідно негайно сповістити про це лікаря ветеринарної медицини за місцем знаходження та вжити заходів, щодо унеможливлення контакту із виділеннями хворої тварини.

Не утримуйте свиней в особистих господарствах, як що ви не в змозі забезпечити наступні елементарні правила:

- Утримувати свиней в закритих приміщеннях, не допускаючи їх вигулу та контакту з іншими тваринами.

- Обслуговувати тварин лише у змінному спецодязі та взутті використовуючи окремі засоби догляду та інвентар.

- Не дозволяти відвідування власного господарства стороннім особам.

- Не забивати хворих свиней та не переробляти туші захворілих тварин.

- Не утримувати в приватному господарстві свиней, якщо ви мисливець.

- Не приносити у власне господарство туші впольованих диких кабанів.

- Не згодовувати свиням харчові відходи, що містять свинину чи продукти забою.

Просмотров: 440 | Добавил: Admin | Рейтинг: 0.0/0
Курс валют
Пошук
Прогноз погоди
Погода в Голованевске
Опитування
Оцените наш сайт
Всего ответов: 206
Статистика
WoodEx Rambler's Top100 Яндекс цитирования Все про Тендеры ! Урядова гаряча лінія