З настанням зими стало нелегко диким тваринам, що мешкають в лісових просторах. Єгерська служба Голованівського лісгоспу не стоїть осторонь, а всіляко підтримує фауну в цих непростих погодних умовах. Підгодівля диких тварин сіном - традиційний біотехнічний захід. Крім природних кормів для підгодівлі тварин використовують жито, пшеницю, кукурудзу та ін. Також заготовляють віники із пагонів (з листками) деревно-чагарникових порід.
Зимова підгодівля диких тварин спрямована на заготівлю певного запасу кормів з метою не годування тварин, а використання його у екстремальних умовах для рятування їх від голоду (глибокий сніговий покрив, різка зміна температур, ожеледиця тощо). Для розрахунку кількості кормів, що необхідні в зимовий період, приймається (в середньому) сезон підгодівлі строком на 100 діб (з 1 листопада по 15 лютого). Тривалість сезону підгодівлі, а також початок і закінчення його, визначається користувачем мисливських угідь у залежності від конкретних кліматичних умов.
Працівниками єгерської служби ДП «Голованівський лісгосп» протягом 2016 року було заготовлено та вже частково викладено звірам: зерновідходів – 5 тон., сіна та соломи 5 тон.
Більшість осінньо-зимових кормів бідні мінеральними речовинами: солями натрію, калію, фосфору та ін. Тому диким тваринам викладають сіль. Для цього влаштовують солонці (в старих пнях видовбують заглибину в яку викладають сіль), які охоче відвідують травоїдні і завдяки яким у багатьох випадках звірі притримуються відповідних територій.
Щоб не допускати загибелі диких тварин від голоду працівники ДП «Голованівський лісгосп» й надалі проводитимуть викладку кормів для підгодівлі диких тварин, будівництво нових та ремонт існуючих біотехнічних споруд.
А також незабаром розпочнуть роботи по обліку чисельності диких тварин.
|