Четверг, 25.04.2024, 06:00
Приветствую Вас Гость | RSS

Голованівський лісгосп

Главная » 2017 » Март » 23 » За спалювання сухої трави  передбачена адміністративна відповідальність
08:31
За спалювання сухої трави  передбачена адміністративна відповідальність

З настанням теплих весняних днів люди активно спалюють суху траву, очерет, не задумуючись про наслідки для довкілля і здоров’я людей. Під час випалювання вогнищем знищується не лише суха рослинність, але й насіння та коріння живих рослин. Знищується мікрофлора та фауна верхнього шару ґрунту, гинуть комахи, які є запилювачами рослин, їх личинки, дощові черв’яки та інші організми, які беруть участь в процесі утворення ґрунту, а також дрібні тварини, птахи та місця їх гніздування. Збіднюється склад трав, оскільки згорає насіння однорічних, дворічних, деяких багаторічних рослин та шар сухої трави, що утримував вологу, перегнивав, створював мікроклімат для існування багатьох рослин, тварин, комах, формував грунт. А ще дуже часто полум’я перекидається на лісові масиви, адже у вітряну погоду вогонь дуже швидко стає неконтрольованим і враз може перекинутися до лісових насаджень. І тоді невинне багаття дуже швидко може перетворитися у справжнє стихійне лихо – знищити  гектари лісу. Спалювання сухої трави, рослинних рештків перетворилося на справжнє екологічне лихо. Замість того, щоб спалювати суху траву, краще ранньою весною, коли підсохне грунт, проведіть інтенсивне прочісування трав’яного покриву гострими граблями або спеціальними металевими щітками у двох напрямках, потім зберіть накопичене та вивезіть у спеціально відведені для таких цілей місця. Відмовтеся від шкідливої звички – спалювати суху траву та інші рослинні рештки.

ДП «Голованівське лісове господарство» нагадує, за самовільне спалювання сухої рослинності або її залишків передбачена адміністративна відповідальність у вигляді накладення штрафу на громадян – від 170 грн до 340 грн, на посадових осіб від 850 грн до 1190 грн. Ті самі дії, вчинені в межах територій та об’єктів природно-заповідного фонду, тягнуть за собою накладення штрафу на громадян від 340 грн до 680 грн, на посадових осіб від 1190 грн до 1700 грн. За спалювання відходів на території підприємств, установ, організацій законодавством передбачена адміністративна відповідальність у вигляді штрафу на посадових осіб на суму від 850 грн до 1700 грн. Крім того, статтею 245 Кримінального кодексу України передбачена кримінальна відповідальність за знищення або пошкодження лісових масивів, зелених насаджень навколо населених пунктів, вздовж залізниць, а також стерні, сухих дикоростучих трав, рослинності або її залишків на землях сільськогосподарського призначення вогнем чи іншим загально-небезпечним способом. Винні особи караються штрафом від 5100 грн до 8500 грн, або обмеження волі на строк від двох до п’яти років. Ті самі дії, якщо вони спричинили загибель людей, масову загибель тварин або інші наслідки, караються позбавленням волі на строк від п’яти до десяти років.

Шановні громадяни! Відмовтеся від практики спалювання сухої трави – бережіть природу. Пам’ятайте, природа потребує нашого захисту і бережливого ставлення до неї.

Просмотров: 920 | Добавил: Admin | Рейтинг: 5.0/1
Курс валют
Пошук
Прогноз погоди
Погода в Голованевске
Опитування
Оцените наш сайт
Всего ответов: 204
Статистика
WoodEx Rambler's Top100 Яндекс цитирования Все про Тендеры ! Урядова гаряча лінія