Ліси - це зелені легені нашої планети, що наповнюють атмосферу киснем. Чотири дорослих дерева за добу віддають в атмосферу стільки кисню, що його вистачає для дихання однієї людини.
З лісу ми отримуємо харчові продукти (ягоди, гриби, лікарські рослини), сировину для виготовлення паперу, деревину для будівництва і виготовлення меблів, також ліс сприяє підтриманню нормального водного режиму річок, регулює клімат на величезних територіях, захищає грунти від ерозії і сприяє підвищенню врожайності полів.
Разом з тим, кожного року знищуються мільйони гектарів лісів. Згідно з даними ООН площа лісів щорічно зменшується на 25 мільйонів гектарів, що складає 1% від наявних сьогодні лісів.
Особливо великої шкоди завдають лісам пожежі. Це страшне лихо не тільки для деревної рослинності, але й для всього живого. Гинуть не лише дерева, а й птахи, звірі, вигорає лісова підстилка і верхній родючий шар грунту. Можна тільки здогадуватися про джерела цих підпалів (діти ради забавки, дорожні служби, щоб полегшити собі працю прибирання…), однак факт залишається фактом, важкі метали та інші токсичні речовини, в тому числі і канцерогенні, які цілий рік накопичувались в придорожній рослинності, зараз, при її згорянні, вивільняються в повітрі і становлять загрозу для здоров’я людей. Отже основна причина виникнення пожеж – порушення протипожежних правил людьми, які перебувають у лісі. З огляду на це, пам’ятайте:
- Не кидайте в лісі недопалки!
- Не паліть багаття поблизу дерев!
- Розпалюйте вогнище, по можливості, на місці попереднього!
- Місце розпалювання вогню обкладіть камінням чи обсипте землею (піском)!
- Не залишайте вогнище без нагляду!
- Наприкінці обов’язково залийте вогнище водою, або засипте землею чи піском!
- Не будьте байдужі до незаконних знищень зелених насаджень. Якщо ви стаєте свідками таких злочинів, терміново зверніться до органів місцевого самоврядування або Державної екологічної інспекції.
- Зробіть свій власний внесок у озеленення планети: саджайте дерева та рослини!
|